Ježíš řekl: „Hledám vůli toho, který mě poslal.“ (J 5,30) - Citát z Bible na každý den

28. 8. 2020, peb

Korunka k Božímu milosrdenství - zaslíbení

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Modlitba

Dobrý den, není to dlouho, co se ke mně dostala modlitba Korunka k Božímu milosrdenství. Překvapila mě a snažila jsem se k ní dohledat něco dalšího, protože z ní mám rozporuplné pocity. Je oficiálně schválená katolickou církví? Nerozumím tomu, proč se modlit Korunku, když máme růženec? V čem je tak jiná? Potřebujeme ji? Dále na mě podivně působí toto, cituji: "Jestliže se budeme s důvěrou modlit tuto modlitbu, Pán Ježíš slíbil, že si můžeme vyprosit všechny milosti a dodal: „bude-li to, … shodné s mou vůlí.“ a také „I kdyby byl hříšník sebevíc zatvrzelý, jestliže se jen jednou pomodlí tuto korunku, dosáhne u mého nekonečného milosrdenství milost“. Působí to na mě, jako kdyby stačilo říct pár slov a člověk byl spasený, ať už jsou jeho skutky jakékoliv. Není to trochu alibistické?

Pokud by Korunka měla takový potenciál, asi by věřící nedělali nic jiného, než se ji modlili, ale já osobně neznám nikoho, kdo by se ji pravidelně modlil (a růženec se modlíme víceméně všichni).
Děkuji za odpověď.

Žádná modlitba nemá sílu čistě jen sama o sobě, bez jakékoli vnitřní účasti toho, kdo se modlí

Dobrý den,

žádná modlitba nemá určitě sílu čistě jen sama o sobě, bez jakékoli vnitřní účasti toho, kdo se modlí. Na druhé straně není modlitba jako modlitba - některé jsou opřené o autoritu samotné Bible (žalmy, Otče náš), některé jsou osvědčené staletími, některé člověka zkrátka osobně osloví, i když třeba známé nejsou. Korunka k Božímu milosrdenství byla schválena papežem Janem Pavlem II. v roce 2001, rok po svatořečení sestry Faustyny Kowalské. Asi tedy nebude špatná. Což neznamená, že se ji musíme nutně modlit. Přesto člověk někdy zjistí, že po čase "přišel na chuť" i modlitbě, která jej zprvu spíše odrazovala, pokud se ji i přesto zkusil občas pomodlit. Jak je to přesně s těmi přísliby, nechme na Pánu Bohu. Deníček sestry Faustyny není dogmatickou konstitucí. Ale i v Bibli máme situace, kdy se po člověku chtělo vykonat něco podivného: umýt se v rybníku (Jan 9, 7), vykoupat se v Jordánu (2 Král 5, 10-14). Překvapivě se pak dostavilo uzdravení. Jedná se v takových případech někdy totiž i o školu pokory, která je pro duchovní život tak důležitá.
 

Kategorie otázky: Modlitba

Související texty k tématu:

Modlitba

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody.
(Jr 17,5)

Vážení, na vaši službu „Otázky a odpovědi“ se obracím už dlouho.

(2. 4. 2025) Nedávno jsem si uvědomila něco ohledně mé víry.

Velikonoce - pracovní listy pro děti

(1. 4. 2025) Pracovní listy k Velikonocům - k doplnění, přečtení, vybarvení i dokreslení...

Doporučujeme knížku: Jak dál po křtu dítěte - Příručka pro rodiče a kmotry

Doporučujeme knížku: Jak dál po křtu dítěte - Příručka pro rodiče a kmotry
(30. 3. 2025) Jak můžou rodiče a kmotři pomoci dětem a dospívajícím s tím, aby důvěřovali Bohu a navázali vztah s Ježíšem Kristem?

Klášter Drasty je svědectví o Boží moci / podcast k poslechu

Klášter Drasty je svědectví o Boží moci / podcast k poslechu
(26. 3. 2025) Ecclesia podcast tentokrát zavítal přímo mezi sestry karmelitky, aby společně nahlédli do jedinečného příběhu…

Potrat z pohledu ne-křesťanského / podcast k poslechu

(25. 3. 2025) Postoj křesťanů k interupci je poměrně jednoznačný. Jak lze ale na potrat pohlížet i z úhlu…